Категорија: Репрезентација [мажи]

Кадетите во драматичен финиш загубија од Романија

Кадетската ракометна репрезентација на Македонија го доживеа вториот пораз на турнирот во Васлуи, Романија, откако во драматичен натпревар минимално загуби од домаќинот (26-27).

Раул Гонзалез го објави списокот од 28 ракометари за ЕП

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија, Раул Гонзалез, го објави поширокиот список од 28 ракометари за Европското Првенство, кое во периодот од 12 до 28 јануари ќе се игра во Хрватска.