Категорија: Домашна лига [мажи]

Вардар го носи „бомбардерот“ Дмитри Санталов

После неколкуте вести за заминувања од Вардар конечно и информација за ангажирање на нови ракометари, а првиот којшто би требало да пристигне во редовите на европскиот шампион за следната сезона е левиот бек на Чеховски медведи, Дмитри Санталов.

ОФИЦИЈАЛНО: Арпад Штербик две години во Веспрем!

Она што веќе познато, Веспрем на својата официјална страница го потврди. Голманот на Вардар, Арпад Штербик сепак нема да се пензионира во дресот на Вардар, во следните две години ќе игра за унгарскиот тим.