All for Joomla All for Webmasters
ПМФЛ

Неданоски ја напушти Победа поради малата минутажа

Неданоски

Македонскиот фудбалер Александар Неданоски си замина од редовите на Победа и свое место во првиот тим ќе бара во друга средина.

21-годишниот битолчанец не ја доби посакуваната минутажа во тимот на Бубања и реши спогодбено да го раксине договорот со прилепскиот тим. Во редовите на Победа, Неданоски мина една година.

Оваа сезона Неданоски одигра само четири средби за Победа и постигна два погодока.

СЛЕДЕТЕ НЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФАН ПЕЈЏ

ВРВОТ