All for Joomla All for Webmasters
ПМФЛ

Младиот талент на ФК Вардар Јовица Радевски

ФК Вардар

Младиот талент на ФК Вардар кој има неполни 18 години е мета на повеќе клубови.Тој моментално настапува за кадетската екипа на ФК Вардар беше поранешен играч на ФК Работнички но упорната работа го донесе во ФК Вардар.Оваа полусезона ги има одиграно сите 17 натпревари и е стандарден во екипата досега има забележано 5 асистенции, тој е играч на десната бековска позиција.

Тренерот Влатко Колев вели дека му верува на Јовица и неговото место во тимот е загарантирано тој досега со Вардар има освоено 2 трофеа и оваа сезона се борат за првенството, има настапено и за Репрезантицијата На Македонија до 17години.

Се шпекулира дека е мета на клубови од балканот како што се Црвена Звезда, Лудогорец и Хрватски Сплит. Останува да видиме што ќе биде со младиот талент на Фк Вардар.

 

 

СЛЕДЕТЕ НЕ НА ОФИЦИЈАЛНИОТ ФАН ПЕЈЏ

ВРВОТ