Актуелниот куп-победник Пелистер ќе ја заврши сезоната со нов тренер, откако битолскиот клуб денеска неочекувано ја прекина соработката со досегашниот кормилар Марјан Секуловски и го наименува Неџат Хусеин за нов стратег на тимот, објави „Тера“.