Месец: м.г

Маестрален семинар на проф. Гранд мастер Ким Унг Чол (црн појас, деветти дан)

Во Македонија Викендов во Домот на кулутрата Лескоец-Охрид во спортската сала на Таеквондо клубот „ХВА РАНГ ИТФ“ Лескеоц – Охрид се одржа национален технички семинар со професорот Гранд Мастер, Ким Унг Чол (црн појас, деветти дан).

Доскорешниот капитен и голман на Победа Давор Талески потпиша за финска Хонка

Доскорешниот капитен и прв чувар на мрежата на ФК Победа АД Давор Талески кариерата ја продолжува во Финска. Откако од непознати причини не успеа неговиот трансфер во Лахти, веднаш го контактирале челниците на повратникот во Првата финска лига Хонка. Договорот е постигнат и потпишан на…

НК ,,МАЈМУНИ,, СО МАКСИМАЛНА ПОДРШКА НА ФК ПОБЕДА – САМО ПРИЛЕП, САМО ПОБЕДА !

Почитувани, во пресрет на продолжението на тековната натпреварувачка сезона 2017/208, горди сме што можеме и официјално да го најавиме враќањето на навивачкиот клуб “Мајмуни” по неколку месечната пауза и нашата максимална подршка на фудбалерите на Победа.

Таеквондо клубот “Хва ранг ИТФ организира семинар во Охрид

Таеквондо клубот “Хва ранг ИТФ” од Лескоец-Охрид, на 10 и 11 февруари организира технички семинар со професор Гранд Мастер, Ким Унг Чол, црн појас деветти ден. Воедно, Ким Унг Чол е и претседател на Комисијата за организирањето на турнири во рамките на Интернационалната Теквондо Федерација…

Колевски се врати во Победа

Левот централен дефанзивец Валентин Колевски по една година се враќа во ФК Победа. 27 годишниот Колевски, кој во есенскиот дел на тековната сезона настапуваше за ФК Новаци, се враќа во клубот каде бележеше забележителни настапи и се очекува да ја засили последната одбранбена формација пред…