Месец: м.г

Мурињо е негов голем фан: Договори се, ѕвездата на Реал во Манчестер Јунајтед

Се е поизгледно дека хрватскиот репрезентативец Матео Ковачиќ редовите на мадридски Реал ќе ги замени со некоја нова дестинација во најдобрите европски лиги.

Историски момент: Некогашниот најдобар играч на светот официјално стана нов претседател на својата држава

Жорж Веа во 1995 година е избран за најдобар фудбалер на светот, а на крајот на 2017 година е избран за претседател на државата која ја претставуваше како играч – Либерија.

Без него не го замислувам составот, тој е виновен што играме вака добро!

Манчестер Сити долго време беше стрплив со Николас Отаменди, а тој како епитет целосно промашување врати со одлични партии и влегување во првиот тим на екипата од Итихад.