Месец: м.г

Нант и Лазаров се враќаат кон врвот

Нант славеше со 33-25 во натпревар со комплетна доминација. Создаде висока предност уште во првиот дел, на пауза замина со 18-10, а наскоро по одморот имаше и највиски 10 разлика.Кире Лазаров постигна три гола  (еден од пенал),

Ова се четворицата кандидати за клупата на Баерн!

Баварскиот гигант го замени тренерот на средината на оваа сезона, а наместо Карло Анчелоти, на клупата стигна стар познаник, Јуп Хејнкес, а сега Баварците веќе размислуваат за новата сезона и тренер кој во иднина може да го води најтрофејниот германски клуб.

Франческо Тоти откри има на еден играч со кој сакаше да игра во својата кариера

Иако имаше шанса да игра со играчи како што се Габриел Батистута, Кафу, Андреа Пирло, Алесандро Дел Пиеро, Паоло Малдини и Џанлуиџи Буфон, легендарниот принц од Рим призна дека постои еден играч со кој сакаше да заигра во ист тим, но желбата никогаш не е…